Karşıyaka Çekici
Kurtarıcı Konumunuza Geliyor

Kurtarıcı Konumunuza Geliyor

Yola çıktığınızda işler her zaman beklenildiği gibi gitmeyebilir.Aniden oluşan bir arıza, lastik patlaması, yakıt bitmesi gibi aracınızın hareket etmesini engelleyen bir durum oluştuğunda, aracınız yolda kaldığında en yakın tamirciye, lastikçiye veya benzin istasyonuna kendi başınıza ulaşmanız zor olacaktır. Özellikle de bulunduğunuz şehre yeni geldiyseniz ve yollara yabancıysanız işiniz daha da zor olacaktır. Böyle durumlarda aracınız için bir kurtarıcı çağırmak bulunduğuz durumdan kurtulmak için en hızlı ve en güvenli yol olacaktır. İzmir Karşıyaka kurtarıcı firması olarak konumunuza geliyoruz. Nerede olursanız olun sadece konumunuzu bildirmeniz yeterli en kısa sürede bulunduğunuz konuma gelerek aracınızı kurtarıyoruz.

Kurtarıcıda Olması Gerekenler

Kurtarıcı araçlar yolda kalan araçları kurtarmak için veya aracın çalışmadan taşınabilmesi için üretilmiş özel araçlardır. Kurtarıcıda öncelikle bu işi kanuna uygun yaptığına dair gerekli tüm belgeler eksiksiz bulunmalıdır. Bu belgeler öncelikle şoförün ehliyeti, çekici ruhsatı, SRC belgesi, K belgesi ve zorunlu trafik sigortası gibi belgelerdir. Belge dışında araç fiziksel olarak yoldaki araçları rahatça kaldırabilecek güce ve düzeneğe sahip olmalıdır. Işıklı uyarılar bulundurmalıdır. Aracın rutin bakımlarının düzenli olarak yapılmış olması da kurtarıcının sahip olması gereken özelliklerdendir. Kurtarıcılar yolda kalan aracın türüne, hareket kabiliyetine, aracın yolda bulunduğu konuma kadar farklılık gösterebilen araçlardır. Çatallı çekici, tepeden çekici,vinçli kayar platform, oto transfer çekicisi gibi farklı çekici türleri kurtarma işlemi sırasında yolda kalan araca göre kullanılabilir.

Kurtarıcı Çalışma Saatleri

Oto kurtarıcı mesleği gecesi gündüzü olmayan bir meslektir. Günün her saati yollarda araçlar bulunduğu için oto kurtarıcılara sürekli ihtiyaç var demektir. Bu yüzden İzmir Karşıyaka oto kurtarıcı 7 gün 24 saat hizmetinizdedir. Gece vakti bozulan ve yolda kalan araçlar gündüz vaktine göre insanları daha fazla tedirgin etmektedir. Gece herhangi bir sebeple aracınız çalışmadığında ve yolda kaldığınızda tek yapmanız gereken oto kurtarıcı çağırmaktır. Oto kurtarıcınız gelene kadar aracınızın önüne ve arkasına birer reflektör koyarak diğer araçların duran aracınızı kolay bir şekilde fark etmelerini sağlayabilirsiniz. Bu sayede istenmeyen kazaların ve olumsuz olayların önüne geçmiş olursunuz.